Nytt e-læringskurs

Aktuelt

04.08.2022


Fagpersoner fra regionale kompetansesentre for spiseforstyrrelser i Norge har i samråd med ROS utarbeidet et e-læringskurs som skal gi helsepersonell en grunnleggende innføring i spiseforstyrrelser.

Kurset finner du gratis her

Målgruppe: Helsepersonell som møter mennesker med spiseforstyrrelser og deres pårørende.

Læringsmål: Gi en grunnleggende innføring i hvordan forstå og behandle pasienter med spiseforstyrrelser. Bidra til helhetlige og individuelt tilpassede pasientforløp.

Tid: Cirka 30 minutter.

Faglig ansvarlig: Regionale spesialenheter i Norge i samråd med ROS

Kurset består av åtte tema:

  • Hva er spiseforstyrrelser?
  • Utredning, diagnoser og forekomst
  • Risikofaktorer og årsaksforhold
  • Psykiske, somatiske og sosiale konsekvenser
  • Å etablere et samarbeid
  • Behandling
  • Samhandling
  • Om å bli frisk



Sammen håper vi dette kan bidra til helhetlige og individuelt tilpassede pasientforløp.

Flere nyheter

ROS ønsker alle medlemmer hjertelig velkommen til årsmøte, tirsdag 2. juni kl. 16–19. Årsmøtet vil finne sted på zoom. Årsmøtet er organisasjonens høyeste myndighet, og

Hva gjør du når du er bekymret for noen, men ikke vet om du burde si noe?
Hvordan oppstår en spiseforstyrrelse – og hva kunne gjort at den ble stoppet tidligere? I rapporten Indre problem, ytre løsning har ROS analysert 96 kvalitative
Noen ganger er det lettere å snakke når man gjør noe sammen – i stedet for å sitte rett overfor hverandre. Derfor tilbyr senter Vestland

NESTE AKTIVITETER

15. april 2026
Holmestrand
Mestringstilbud for ungdom og deres familie
15. april 2026
Stavanger
Gruppe: Skriveverksted
23. april 2026
Digitalt
Webinar: Indre problem, ytre løsning
28. april 2026
Tromsø
Gruppe: For pårørende (lukket)

ROS – Rådgivning om spiseforstyrrelser er et lavterskeltilbud og en interesseorganisasjon for alle som er berørt av problematikk rundt mat og kropp – for de som har eller har hatt en spiseforstyrrelse, og for deres pårørende.