Ansatte

De ansatte i ROS har en bred og variert bakgrunn som gir den unike kombinasjonen av sterk faglig kunnskap og kunnskap basert på egenerfaring. Hos ROS kan du snakke med noen som forstår.

ROS hovedkontor

Irene Kingswick

Stilling: Generalsekretær

Arbeidsoppgaver: Personal og budsjettansvar, presse og media, interessepolitisk arbeid, søknader og mindfulnessgrupper.

E-post: irene.kingswick@nettros.no
Telefon: 950 80 140

Nina Hvidsten

Stilling: Organisasjons- og kommunikasjonsrådgiver.

Arbeidsoppgaver: Redaktør for ROSinfo og nettros.no. Jobber med søknads- og rapporteringsarbeid, sosiale medier, informasjonsmateriell, medlemsregister og diverse administrative oppgaver.

Telefon: 948 17 818. E post: nina@nettros.no

Cathrine Nitter

Stilling: Kurs- og foredragsholder.

Arbeidsoppgaver:  Kurs- og foredragsholder innen tematikken spiseforstyrrelser, selvfølelse og kroppsbilde, samt opplæring av nye frivillige. Utover dette sitter Cathrine i redaksjonsrådet samt skriver for vårt medlemsblad ROSinfo.

E-post: cathrine@nettros.no.

Ingrid Marvin

Stilling: Økonomiansvarlig

Arbeidsoppgaver: Administrative oppgaver relatert til regnskap og økonomi.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 3).
E-post: ingrid.marvin@nettros.no

Marte Vigeland

Stilling: Prosjektutvikler.

Arbeidsoppgaver: Søknads- og rapporteringsarbeid. Prosjektutvikling.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 5).
E-post: marte@nettros.no

ROS Senter Hordaland

Line Orvedal

Stilling: Rådgiver/faglig ansvarlig i ROS, tillitsvalgt.

Arbeidsoppgaver: Jobber som rådgiver/veileder ved ROS – Senter for spiseforstyrrelser i Hordaland. Fortrinnsvis individuelle samtaler med brukere og pårørende samt besvarer henvendelser på e-post og telefon lokalt. Har i tillegg en veilederfunksjon for ansatte i ROS og er medlem i redaksjonskomiteen for bladet ROSinfo.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 2). E post: line@nettros.no

Jorunn Gjerken

Stilling: Rådgiver og frivillighetskoordinator

Arbeidsoppgaver: Individuelle samtale med brukere, pårørende og andre nærstående som møter spiseproblematikk i hverdagen, samt besvare telefon og e-post lokalt. Rekruttering og oppfølging av frivillige som jobber ved vårt kontor i Bergen.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 2). E-post: jorunn@nettros.no

Silje Vik

Stilling: Rådgiver 

Arbeidsoppgaver: Jobber som rådgiver/veileder ved ROS – Senter for spiseforstyrrelser i Hordaland med individuelle samtaler for brukere, pårørende og andre nærstående som møter spiseproblematikk i hverdagen. Holder også kurs og foredrag innenfor denne tematikken.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 2). E-post: silje@nettros.no

Maria Vogt Andresen

Stilling: Rådgiver, frivillighetskoordinator og prosjektarbeider.

Arbeidsoppgaver: Individuelle samtaler med brukere, pårørende og andre nærstående som møter spiseforstyrrelsesproblematikk i hverdagen. Ansvarlig for daglig drift av ROS’ sin chattetjeneste. Veileder for frivillige som jobber ved vårt kontor i Bergen. Holder noe foredrag og kurs om problematikken.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 2).
E-post: maria@nettros.no

ROS senter i Oslo/Akershus

Mari Ourom

Stilling: Daglig leder senteret i Oslo/Akershus

Arbeidsoppgaver: Mari har ansvar for den daglige driften av senteret, men driver i tillegg med mer utadrettet virksomhet i form av kurs og foredrag.

Tlf: 948 17 818 (innvalg 3). E-post: mari@nettros.no

Monica Lindberg

Stilling: Rådgiver

Arbeidsoppgaver: Jobber med rådgivning/veiledning i indviduelle samtaler ved senteret i Oslo samt pr e-post og telefon. Holder mindfulnesskurs vår/høst.

Skriver litt for medlemsbladet ROS info.

Tlf: 948 17 818 (innvalg 3). E-post: monica@nettros.no

Elin Heitmann

Stilling: Frivillighetskoordinator

Arbeidsoppgaver: Rekruttering og oppfølging av frivillige som jobber ved ROS kontoret i Oslo.

Tlf: 93293950.
E-post: elin@nettros.no

ROS Senter i Rogaland

Anne Lise K. Skogen

Stilling: Rådgiver

Arbeidsoppgaver: Jobber med veiledning i individuelle samtaler ved senteret i Rogaland. Har foredrag og undervisning på skoler og helseforetak i distriktet. Anne Lise er også veileder i selvhjelpsprogrammmet «få bukt med overspisning» av Christopher G. Fairburn.

Tlf: 948 17 818 (innvalg 4). E-post: annelise@nettros.no

 

Marion Lende

Stilling: Senterleder Rogaland og frivillighetskoordinator

Arbeidsoppgaver: Marion har ansvar for den daglige driften ved senteret i Rogaland. Jobber med oppfølging av frivillige, samt rådgiving/veiledning i individuelle samtaler med brukere. Er også veileder i selvhjelpsprogrammet «få bukt med overspisning» av Christopher G. Fairburn.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 4). E-post: marion@nettros.no

Hilde Dorthea Nesvåg

Stilling: Rådgiver

Arbeidsoppgaver: Individuelle samtaler med brukere, pårørende og andre nærstående som møter spiseproblematikk i hverdagen. Er veileder i selvhjelpsprogrammet «få bukt med overspisning» av Christopher G. Fairburn. Har undervisning og foredrag på skoler og helseforetak i distriktet.

Telefon: 948 17 818 (innvalg 4). E-post hilde@nettros.no

Tuyet Kim Thi Vo

Stilling: Rådgiver

Arbeidsoppgaver: Jobber med veiledning i individuelle samtaler ved senteret i Rogaland, samt besvare henvendelser på telefon og e-post lokalt. Er også veileder i selvhjelpsprogrammet «få bukt med overspisning» av Christopher G. Fairburn.

Tlf: 948 17 818 (innvalg 4)
E-post: tuyet@nettros.no

ROS Senter i Trøndelag

Maren Kjeldstad

Stilling: Senterleder og frivillighetskoordinator Trøndelag

Arbeidsoppgaver: Maren har ansvar for den daglige driften ved senteret i Trøndelag. Hun jobber med også med rekruttering, opplæring og oppfølging av frivillige tilknyttet senteret.

Mail: maren@nettros.no