Jente/kvinne,
Hei, har dere noen tilbud for de som sliter med ARFID(avoident restrictive food intake disorder)? Det er veldig ille nå og hverken fastlege eller DPS har kunnet tilby hjelp.
ROS svarer
Hei,
og takk for at du skriver til oss. Det kan ikke være noe lett å kjenne at det har blitt ekstra ille, og ikke få den hjelpen du har behov for. Det virker som at mange med slike utfordringer, ofte opplever å havne litt mellom to stoler, hvor de ikke får spesifikk hjelp med dette. Vi har dessverre ikke noe tilbud for de som sliter med ARFID. Men vi har tidligere skrevet noen svar som inneholder litt resurser som kan være til hjelp når man skal finne ut av hvor man kan henvende seg for meg hjelp rundt dette:
Har dere noe kunnskap om ARFID?
Vi hadde også nylig et webinar om ARFID, som snart blir lagt ut på hjemmesiden vår som kan være fin å se på: Webinarer nettros.no
Håper dette kan være til hjelp, og at du vil finne riktig hjelp for deg slik at du får det bedre.
Med vennlig hilsen rådgiver i ROS
Strandgaten 6, 6. etg.
5013 Bergen
948 17 818 (innvalg 2)
[email protected]
Storgata 10B
0155 Oslo
948 17 818 (innvalg 3)
[email protected]
Breigaten 13
4006 Stavanger
948 17 818 (innvalg 4)
[email protected]
Kjøpmannsgata 23
7013 Trondheim
Tlf: 948 17 818 (innvalg 5)
E-post: [email protected]
Gi svar
Tusen takk for din hjelp!
For å gi de beste opplevelsene bruker vi teknologier som informasjonskapsler. Å samtykke til disse teknologiene vil tillate oss å behandle data som nettleseratferd på dette nettstedet.
Velkommen til å kontakte oss i våre åpningstider
Mandag–torsdag: 10-16 og 17-21
Fredag: 10-16
Chatten holder stengt for lunsjpause kl. 11.30-12.00 alle dager.
ROS – Rådgivning om spiseforstyrrelser er et lavterskeltilbud og en interesseorganisasjon for alle som er berørt av problematikk rundt mat og kropp – for de som har eller har hatt en spiseforstyrrelse, og for deres pårørende.