Aktivitet

Sted: Digitalt
Dato: 18. juni 2025
10:00

Webinar: Familiebasert terapi for anoreksi

Velkommen til webinaret «Familiebasert terapi for anoreksi, hvorfor og hvordan»

Dette er et webinar for foreldre til barn og unge med anoreksi. Det retter seg først og fremst mot foreldre som er i en FBT-behandling, men det vil også kunne være nyttig for foreldre som ikke bruker FBT.

Tema som tas opp i webinaret:

  • Hvorfor er mat medisin?
  • Vekt og tilfriskning
  • Sult og tilfriskning
  • Verktøy og metoder for å lykkes med FBT



Webinaret holdes av Kirsti Thoresen og er i hovedsak basert på hennes erfaringer som mor til en jente som har hatt anoreksi. I tillegg bruker hun forskning og andre foreldres erfaringer innhentet gjennom prosjektet «Bruk av pårørendeerfaring for å bedre behandlingen av anoreksi hos barn og unge».

Webinaret finner sted 18.06 kl. 10 på Teams.

→ Lenke til webinar

No data was found

NESTE AKTIVITETER

11. desember 2025
Trondheim
Drop-in yoga
23. februar 2026
Bergen
Mindre selvkritikk, mer ro

ROS – Rådgivning om spiseforstyrrelser er et lavterskeltilbud og en interesseorganisasjon for alle som er berørt av problematikk rundt mat og kropp – for de som har eller har hatt en spiseforstyrrelse, og for deres pårørende.