Christopher Fairburn, psykiater og spesialist på spiseforstyrrelser, er forfatter bak boken og selvhjelpsprogrammet «Få bukt med overspising». ROS har gjennom flere år tilbudt individuell veiledning i dette programmet. Programmet har vist lovende resultater, og vi har stor pågang på tilbudet. I gruppene følger vi programmet slik det er beskrevet i Fairburns bok, med unntak av at man til en viss grad må følge den fremdriftsplanen vi setter opp på forhånd.
Gruppen passer for deg som blant annet:
- Opplever at du bruker mat for å trøste deg eller døyve følelser
- Fortsetter å spise selv om du bli ubehagelig mett
- Har mye regler og tanker knyttet til mat
- Føler du har mistet kontakten med metthetsfølelsen
- Kjenner på skyldfølelse eller skam etter at du har overspist
- Spiser på automatikk/opplever at du begynner å spise uten å være klar over det
- Ønsker et mer avslappet forhold til mat og kropp
Denne gruppen er for personer med overspisingsproblematikk, men uten kompenserende atferd som oppkast (bulimi). For personer som ikke ønsker å gjennomføre programmet i gruppe, tilbyr vi også det samme programmet i en-til-en rådgivning.
Pris pr person 1000 kr for medlemmer og studenter, 1500 for ikke medlemmer.
Medlemskap i ROS koster 200kr i året. Mer info om hvordan melde deg inn her: https://nettros.no/stott-oss/bli-medlem/
Dersom kursavgiften pga økonomi hindrer deg i å delta kan du kontakte kursholder.
Tror du dette kan være noe for deg?
Ta kontakt på [email protected] ved interesse. Du blir kalt inn til en kartleggingssamtale, der du får mer informasjon om gruppen, og vi får avklart om du er gruppen passer for deg.
Samlingsdatoer høst 2024
19. august
26. august
2.. september
9. september
16. september
30. september
14. oktober
28. oktober
11. november
25. november
9. desember
16. desember